Jan Budziaszek - Dzienniczek perkusisty IV

Dostępność: dostępny
Wysyłka: do 24 godzin
Cena: 15,80 zł 15.80
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Pozwolić się prowadzić Bogu

Ukazuje się kolejny tomik refleksji, modlitw i świadectwa autorstwa Jana Budziaszka. Dane mi jest znów zanurzyć się w te biegnące dzień po dniu wydarzenia, w których niezwykle czytelnie ukazuje się obecność Boga i Jego Najświętszej Matki. Chciałem w tym krótkim słowie podziękować autorowi za to świadectwo.

Czytając Dzienniczek perkusisty dostrzegamy Boga, który prowadzi pojedynczego człowieka o imieniu Jan poprzez różne wydarzenia życia. Jedne z nich są wielkie i radosne, jak przyjazd Ojca Świętego Jana Pawła I do Krakowa czy do Toronto, inne zwyczajne i naznaczone bólem, jak zgubienie talerzy do perkusji bez których nie da się zagrać koncertu, jeszcze inne nużące, jak stałe wyjazdy na rekolekcje i niezliczone spotkania w różnych częściach kraju albo też wymagające zapobiegliwość jak szukanie kapłana na pielgrzymkę do Medjugoria. Wielki Bóg, Stwórca świata i Zbawiciel wszystkich ludzi jest z panem Budziaszkiem w każdym z tych wydarzeń. Budziaszek dostrzega tego Boga, bierze na serio Jego obecność i pozwała się Mu prowadzić.

Pod datą 11 września 2001 roku, która wpisała się w sposób wyjątkowy w dzieje współczesnego świata, Budziaszek zapisał m. in. "Każdego wieczoru robię notatki z czytań liturgicznych. Nieważne w jakim zakątku świata jestem. Jeżeli coś się wydarzyło, to odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało, znajduje się właśnie w Słowie Bożym." Chciałem podziękować za takie świadectwo. Zapewne niewiele osób mogłoby podobnie napisać. Taka forma modlitwy, rozmowy z Bogiem, medytacji i wędrowania przez życie poprzez etapy radosne i bolesne, to wyjątkowy skarb. Odczytywać dziejące się wydarzenia w świetle Słowa Bożego, które jest wyznaczone na dany dzień w liturgii Kościoła, jest także pewną sztuką, której trzeba się uczyć. Pan Budziaszek daje nam kolejną lekcję takiej postawy. Mam nadzieję, że jego świadectwo zachęci wielu, aby w świetle Słowa Bożego odczytywali to, co się w nich i wokół nich dzieje.

Ks. dr Stanisław Szczepaniec
PAT Kraków

Wydawca: NOE

Rok wydania: 2004, Warszawa

ISBN: 83-910151-3-0

Ilość stron: 292

Format: 11,5 x 16,5 cm

Okładka: miękka

Waga: 235 g

Typ produktu: Książka

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium