Życie Duchowe, 81/2015 (Kwartalnik)

  • promocja
Dostępność: produkt dostępny
Wysyłka: do 24 godzin
Cena: 11,90 zł 16,80 zł 11.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: WAM
Kod produktu: paganini-4144

Opis

Życie Duchowe

81/2015

Ojciec Pio

Kwartalnik

Zimowy numer kwartalnika poświęcony jest Ojcu Pio, spowiednikowi i kierownikowi duchowemu, mistykowi i stygmatykowi, którego 16 czerwca 2002 roku Jan Paweł II zaliczył do grona świętych.

O świętości Ojca Pio pisze w numerze między innymi Cezary Sękalski, który podkreśla, że istota świętości Ojca Pio tkwi przede wszystkim w ofierze, jaką całym swoim życiem składał on za grzeszników i dzięki której w sposób autentyczny upodobniał się do Jezusa Chrystusa. Z kolei Bogusław Piechuta OFMCap, w wywiadzie na temat Modlitewnych Grup Ojca Pio, mówiąc o mistyce Świętego z Gargano, zaznacza, że jego życie obala ogólnie przyjętą koncepcję mistyki, według której zjednoczony z Bogiem mistyk nie dostrzega wokół siebie ludzi. Jak mówi ojciec Piechuta, Ojciec Pio był blisko Boga, a jednocześnie trwał blisko człowieka jak sam Bóg.

O wrażliwości Ojca Pio na innych ludzi, na ich potrzeby i cierpienie, pisze także Marek Miszczyński OFMCap w artykule poświęconym historii powstania w San Giovanni Rotondo Domu Ulgi w Cierpieniu. Założony z inicjatywy Ojca Pio szpital, zgodnie z jego słowami, miał być ulgą nie tylko dla ciała, lecz także dla duszy.

W numerze publikujemy również artykuły o nadzwyczajnych zjawiskach w życiu Ojca Pio, fenomenie stygmatów, rajskim zapachu, który często mu towarzyszył i prowadzonej przez niego walce duchowej. Naszym Czytelnikom proponujemy również medytację z Ojcem Pio, na podstawie Ewangelii według św. Mateusza (Mt 16, 12-23). Kilka punktów pomocnych w tej osobistej modlitwie zamieszczamy w nowym dziale naszego pisma zatytułowanym: "Pomódl się".

Ponadto w numerze, w dziale "Duchowość Ćwiczeń", publikujemy artykuł Jana Ożoga SJ o osobistych zapiskach św. Ignacego Loyoli zawartych w Dzienniku duchowym, a w dziale "Z historii duchowości" - artykuł Andrzeja Ruszały OCD poświęcony Teresie Wielkiej w pięćsetną rocznicę urodzin Wielkiej Mistyczki.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl