Wydarzenia

 

Przyjdź!

Już 12–22 października w Krakowie 12. edycja Festiwalu 7xGospel!


7xGospel to warsztaty, koncerty i inne wydarzenia, wyjątkowi goście z Polski i zagranicy, inspirujące spotkania i dużo pozytywnej energii. Szczególnie warty uwagi jest występ Shary Mckee i amerykańskiego chóru The Pentecostals of Katy, którzy do Krakowa przyjeżdżają, żeby nagrać koncert na żywo. W ofercie warsztatów m.in.: specjalne warsztaty dla mam, dzieci, seniorów i mężczyzn, warsztaty bębniarsko-wokalne i choreograficzne oraz 19. Warsztaty Gospel w Krakowie, które w tym roku poprowadzą Olrick and Siobhan Coker oraz Colin Vassell. Chcesz doświadczyć czegoś nowego? Przekonaj się, że gospel ma coś do zaoferowania każdemu.

Weź udział w największym święcie muzyki gospel w Polsce!

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.7xGospel.pl

Bilety na koncert finałowy, który odbędzie się 22.10.2017 o godz.18:00 w Kinie Kijów w Krakowie można kupić w sklepie paganini (ul.Batorego 19, Kraków, godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00-17:00, tel. 12 423 42 77)

 

 

TWOJE 3 DNI Z MIRIAM - REKOLEKCJE MARYJNE

Termin: 14-17.12.2017
Miejsce: Skorzeszyce (koło Kielc)
Prowadzący:o. Paweł Subik OSPPE, o. Adam Czuszel OSPPE, Debora Sianożęcka
Oprawa muzyczna: Emmanuel Gospel
Informacje i zapisy: Ewa Bownik tel. 517 969 894, e-mail: rekolekcjemaryjne@hotmail.com

ZAPROSZENIE

Dla wielu Miriam jest dziś kimś „niewygodnym”, kimś pomijanym, a przecież jest dla Kościoła, dla nas wszystkich wielkim skarbem – unikalną gemmą, klejnotem, podarowanym przez Boga!

Wysyłamy zaproszenie dla każdego, kto pragnie odnowić więź z Maryją i powierzyć Jej całe swoje życie – skoro bowiem sam Bóg powierzył Jej swego Jedynego Syna, to czy moglibyśmy szukać innego schronienia, innej ochrony, innej powierniczki wszystkich naszych sekretów, trosk, zranień, radości, smutków, nadziei… w końcu, czy moglibyśmy szukać innej niż Ona - Mamy?

W liturgii godzin Kościół modli się przez Maryję do Jezusa, nazywając Ją „Matką Odkupiciela, z niewiast najsławniejszą, Gwiazdą morską, do nieba ścieżką najprościejszą, przechodnią bramą do raju wiecznego, jedyną nadzieją człowieka grzesznego”. Nie ma pewniejszego przewodnika do Serca Jezusa niż Ta, pod której Sercem On się ukrył jako Małe Dziecko. Tam, gdzie Syn Boży stał się podobny do ciebie, tam ty, możesz stać się podobny do Niego – w łonie Maryi pod Jej Sercem. Ta, która jest pełna Łaski - znalazła łaskę dla ciebie. Bez łaski nie możemy żyć. Życie bez łaski nie jest warte tego słowa – to nie jest życie. Psalm mówi: „Twoja łaska jest cenniejsza od życia” (Ps 63,4). Bez łaski nie można żyć szczęśliwie i nie można żyć sensownie, nie można też żyć z mocą i nie można żyć mądrze. O łasce najwięcej wiedzą ułaskawieni przestępcy, którzy skorzystali z amnestii lub darowania win, albo awansujący którym nie należała się kariera. Jeśli chcesz zrobić „karierę” w niebie – zapoznaj się z tą Kobietą i trwaj przy Niej już jak najbliżej.

Ten czas oddania się Maryi do którego Cię zapraszamy ma przybliżyć Cię do Niej, do Maryi tak, byś odtąd mocniej trzymał/trzymała Ją za rękę. Nasze spotkanie przebiegać będzie wokół rozważania z Ewangelii Łukasza, kiedy to Maryja „wybrała się z pośpiechem w góry” aby przynieść Jezusa Elżbiecie zanim ta o Niego poprosiła 😉My także w tych dniach będziemy Ją prosić by przyniosła nam Jezusa, razem z Nią będziemy rozważać Słowo, uwielbiać Jezusa, modlić się i otaczać wszystkie nasz sprawy różańcem jak murem obronnym. Jesteś zaproszona! Jesteś zaproszony!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl