Biblia pierwszego Kościoła, burgundowa z paginatorami i suwakiem

biblia-pierwszego-kosciola
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka: do 24 godzin
Cena: 199,99 zł 199.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

To jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i Apostołów. Większość polskich przekładów Starego Testamentu została zrealizowana w oparciu o teksty masoreckie, które są o tysiąc lat późniejsze niż manuskrypty, których użyto do przekładu Biblii pierwszego Kościoła.

Starochrześcijański znak ΦΩΣ-ΖΩΗ znajdujący się na okładce i stronie tytułowej tej Biblii znaczy Światło-Życie. Symbolicznie odnosi się on do Jezusa Chrystusa, który tymi właśnie słowami określał sam siebie (por. J 8,12; J 12,46 oraz J 11,25; J 14,6). Znak ten był znany i używany już w IV w. przez chrześcijan na terenach Syrii.

W tym wydaniu księgi deuterokanoniczne wyróżnione zostały drukiem w kolorze niebieskim a słowa Jezusa wydrukowano kolorem czerwonym. „Biblia pierwszego Kościoła to monumentalne dzieło translatorskie dokonane przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB, stanowiącego jego opus vitae, za co otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Diamentowy Feniks” – ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski, Kierownik Katedry Hermeneutyki Biblijnej UKSW.

„Biblia pierwszego Kościoła to diament polskiej biblistyki, który łączy Septuagintę – najstarszy grecki przekład Biblii hebrajskiej z Nowym Testamentem. Dzięki lekturze tego dzieła polski czytelnik będzie mógł głębiej zrozumieć i doświadczyć duchowego bogactwa pierwszych wspólnot chrześcijańskich, które oddychały Bożym słowem zawartym na kartach Starego i Nowego Testamentu” – ks. prof. Mirosław S. Wróbel, Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL.

Rok wydania: 2019

Oprawa: miękka

Liczba stron: 1584

Format: 15.0 x 21.2 cm

Waga: 1050 g

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl