Niedziela Słowa Bożego. Pomoc liturgiczno-duszpasterska

niedziela-slowa-bozego-pomoc-liturgiczno-duszpasterska-2020_5e0a0308a7d2f_productmain.jpg
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka: do 24 godzin
Cena: 14,90 zł 14.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Sięgnij po Słowo życia! Zakosztuj piękna liturgii!

26 stycznia 2020 r. po raz pierwszy Kościół obchodzić będzie Niedzielę Słowa Bożego.

Nowe święto zostało ustanowione przez papieża Franciszka w liście apostolskim Aperuit illis, wystosowanym na zakończenie jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Edycja Świętego Pawła z radością włączyła się w inicjatywę Ojca Świętego, przygotowując i oferując parafiom, wspólnotom, duszpasterzom oraz wszystkim wiernym publikację: „Niedziela Słowa Bożego.

Pomoc liturgiczno-duszpasterska”. Dzięki niej można znacząco pogłębić przeżywanie niedzielnej Eucharystii oraz modlitwę słowem Bożym. Publikacja ta jest polską wersją materiałów przygotowanych przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Z "Niedzieli Słowa Bożego" można korzystać stale - jest wydana w związku z nowym świętem ale - tak jak ono - ma za zadanie przez cały czas przybliżać nas do Biblii i pełniejszego rozumienia liturgii Słowa.

W samym sercu charyzmatu Towarzystwa Świętego Pawła jest dzielenie się słowem Boga – Pismem Świętym oraz Eucharystią.

Wiemy, jak niezwykle istotne dla rozwoju wiary i życia duchowego jest świadome, głębokie przeżywanie Mszy Świętej, zrozumienie znaczenia poszczególnych gestów, docenienie ich istoty i piękna. Wiemy, jak życiodajny jest kontakt – najlepiej codzienny – z Pismem Świętym. Dlatego cieszymy się, mogąc wydać tę niezwykłą publikację – swoisty przewodnik po Tajemnicy – komentuje ks. Marcin Romanowski SSP, dyrektor wydawniczy Edycji Świętego Pawła.

Waga: 160 g

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl