Piotr Łoza OSPPE – Wołanie z Gerazy

WOLANIE_okladka jpg.jpg
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka: do 24 godzin
Cena: 27,00 zł 29,90 zł 27.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Czy obrazy z Biblii mogą być kluczem do zrozumienia dzisiejszej rzeczywistości, a także nas samych ? Autormedytując, co tak naprawdę wydarzyło się w Gerazie, skupia się nie tylko na osobie opętanego i okolicznościach uwolnienia go przez Jezusa, ale także na atmosferze panującej w krainie, w której przyszło mu żyć. Przestrzeń, bez granic, tylko pozornie jest miejscem wolności. Paradoksalnie, im większa swoboda życia, bez granic przykazań, tym większe zagrożenie zniewoleniem. Spojrzenie na świat oczami opętanego nie jest niczym przyjemnym, ale na pewno budzi ze snu bezmyślności i racjonalizowania wszystkich okoliczności życia.

                                                                                                  ***

Ojciec Piotr Łoza zwraca uwagę czytelnika na zdumiewający fakt zapisany w Ewangelii: Chrystus zostaje usunięty na prośbę zamieszkujących tę okolicę ludzi. W imię humanizmu, a może ekologii komuna gerazeńska poprosiła Jezusa, aby sobie poszedł gdzie indziej. Kim byli ci ludzie, którzy w Chrystusie widzieli większe zagrożenie niż w opętanym?”

Ojciec Augustyn Pelanowski

(z Wprowadzenia do książki)

o. Piotr Łoza – paulin, pełniący posługę wychowawcy w WSD oo. Paulinów na Skałce w Krakowie. Książka jest jego debiutem literackim.

Wprowadzenie do książki napisał ojciec Augustyn Pelanowski.

Wydawca: paganini

Rok wydania: 2018

ISBN: 978-83-89049-80-3

Ilość stron: 208

Format: 123 x 195 mm

Okładka: miękka, lakier

Waga:190 g

Książka dostępna w formie e-booka oraz audiobooka m.in. na Allegro, www.legimi.com oraz www.empik.com

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

23 października 2018

Książka o. Piotra Łozy jest osobistym świadectwem, świadectwem spotkania Jezusa. Gdzieś tam w środku tekstu, na kartach tej książki słychać bijące serca autora dla Jezusa Czytając ten tekst doświadczam żywego Boga, rodzi on we mnie pragnienie odrzucenia grzechu i oddania życia Jezusowi, który pragnie mojej wolności. Rysuje w mojej duszy obraz Pana, który uwalnia mnie, umacnia i przeprowadza silną ręką. W czasie jej lektury nie rzadko zdarzyły mi się takie momenty, że naturalnie moje dłonie odkładały książkę i serce zaczynało rozmawiać z Bogiem Był to wynik tęsknoty spotkania z Tym, zapytania o zdanie, którego zobaczyłam na kartach tej książki, wynik doświadczenia żywej wiary autora i jego osobistej bardzo intymnej relacji z Jezusem, jego zapatrzenia w Słowo. Autora, który po prostu wierzy Bogu i jego prowadzeniu. Piękna książka, pełna osobistej refleksji i konkretnych rad. Myślę, że jej jest wartość jest w jakimś sensie bezcenna. Emocje, uczucia przeniesione na papier. Warto ją zawsze mieć pod ręką...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl