abp Grzegorz Ryś -W Kościele jest miejsce dla wszystkich

abp Ryś - W kościele jest miejsce dla wszystkich
  • promocja
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka: do 24 godzin
Cena: 34,90 zł 42,90 zł 34.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: WAM
Kod: 978-83-277-1761-0

Opis

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie pochodzą sprzed zaledwie kilku miesięcy. To, co ujmuje w nich szczególnie, to konsekwencja w realizowaniu wizji Kościoła.

Kościoła otwartego na wszystkich, wrażliwego i wypełnionego obecnością Boga. Kościoła św. Franciszka i św. Brata Alberta. Kościoła dialogu i świadectwa wiary. Kościoła, w którym Bóg objawia się prostaczkom, dokonuje skandalu miłosierdzia i daje szansę każdemu.

Kościół Chrystusa to coś więcej niż instytucja.

Wciąż jestem przekonany, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich. Ale bycie razem jest możliwe tylko wtedy, kiedy wiarę przeżywa się rzeczywiście jako wiarę. To znaczy w kategoriach personalistycznych. Wszystkie inne kategorie otwierają wiarę na łatwą ideologizację. Wtedy zaczynamy dzielić, potrzebujemy wrogów, sztandaru itd. Mnie obchodzi przede wszystkim pytanie, jak poprowadzić człowieka do osobistego spotkania z Jezusem – osoby z Osobą.

Wydawca: Wydawnictwo WAM

Rok wydania: 2020

ISBN: 978-83-277-1761-0

Ilość stron: 288

Format: 14,2 x 20,2 cm

Okładka: zintegrowana

Waga: 365 g

Typ produktu: Książka

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium