ks Mariusz Rosik - Ziemia Słowa -Izrael, Jordania, Synaj

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka: do 24 godzin
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zemia Słowa. Biblijny przewodnik po Ziemi Św. 

Ten nietypowy przewodnik po Ziemi Jezusa został pomyślany tak, aby w stosunkowo krótkiej formie opowiedzieć jak najwięcej o historii odwiedzanych miejsc, o wydarzeniach biblijnych z nimi związanych, o znaczących odkryciach archeologicznych, o tradycjach i legendach powstających na przestrzeni dziejów.

Na początku Autor wprowadza w historię, kulturę i religię Izraela.

Następnie opisuje po kolei, krainami, od Judei z Jerozolimą zaczynając, święte miejsca Ziemi Jezusa i wzbogaca swoją opowieść o nich o dodatkowe teksty uporządkowane pod względem treści w pewien rodzaj działów.

W dziale Biblisty szkiełko i oko wczytujemy się w wyjaśnienia i interpretacje fragmentów biblijnych związanych z odwiedzanymi miejscami, dlatego też tę część dobrze jest czytać z Biblią w drugiej ręce.

Dział Z kart historii kreśli krótszą bądź dłuższą perspektywę dziejową zwiedzanego obiektu lub opowiada o konkretnych, a ciekawych wydarzeniach, które rozgrywały się w danym miejscu.

W świecie legend to kolejny dział, w którym odnaleźć można interesujące, czasami nawet niewyobrażalne czy dziwaczne opowieści lub tradycje i zwyczaje.

Zapiski pielgrzyma przybliżają refleksje i wrażenia pielgrzymów dawnych i współczesnych, znanych i mniej znanych odwiedzających Ziemie Słowa.

W podróżowaniu po przewodniku i z przewodnikiem pomagają kolorowe mapy, rysunki, a przede wszystkim bogaty materiał fotograficzny, wykonany przez pielgrzymów, którzy dali się owionąć tajemniczą aurą świętości odwiedzanych miejsc.

Waga: 470 g

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium