ks. Dolindo - Wszystko zawierzam Panu. Ksiądz Dolindo na trudne czasy- przekład Krzysztof Nowakowski

dolindo-wszystko-zawierzam-panu
  • nowość
Dostępność: dostępny
Wysyłka: do 24 godzin
Cena: 10,90 zł 10.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca: eSPe
Kod: 978-83-8201-051-0

Opis

Wszystko zawierzam Panu.

Ksiądz Dolindo na trudne czasy

„W Chrystusie wszystkie grzechy świata zostaną przemienione w miłość. To będzie ostateczne pokonanie Szatana” – ks. Dolindo.

Obserwując współczesny świat, wiele osób przeżywa lęki i zwątpienia, gdyż obecne czasy wydają się szczególnie trudnym momentem próby dla ludzkości i Kościoła. Szerzące się choroby, trudna sytuacja ekonomiczna, przemiany społeczne wydające się zmierzać w złym kierunku, kolejne kryzysy powodujące odejścia ludzi z Kościoła…

Czy są to znaki nowych czasów? Co czeka nas jutro? Jaka będzie nowa rzeczywistość? Chrześcijanin – tłumaczy ksiądz Dolindo – nie jest kimś, kto lęka się przyszłości, gdyż całe nasze życie jest w rękach Boga. Chrześcijanin nie deprecjonuje obecnego życia. Przeciwnie – tłumaczy kapłan z Neapolu – „jako mieszkańcy tego świata musimy, zgodnie z naszymi zdolnościami, przyczyniać się do budowania porządku i ładu życia”. Nie możemy przy tym jednak zapomnieć, że naszą ojczyzną jest niebo, a my w każdej chwili życia jesteśmy narzędziami Bożej Opatrzności.

Czytając duchowe rady księdza Dolindo i dołączone do nich rozważania, dowiesz się:

  • jak – mimo chwilowych zwątpień – ożywiać w sercu ufność w to, że Jezus zawsze jest z nami i troszczy się o nas niezależnie od tego, co nas w życiu spotyka,
  • jaki sens mają trudności i cierpienia,
  • dlaczego w trudnych chwilach szczególnie należy dbać o modlitwę i życie sakramentalne, zwłaszcza o sakrament pojednania.

"Jezu, Panie mój, Ty jesteś moim Królem. Ty mnie prowadzisz, Ty mi pomagasz, Ty mnie dotykasz. Z Tobą o nic nie muszę się troszczyć. Jestem jak małe dziecko. Będę podążał za Tobą, bo mój Ojciec jest piękny i kochany, a ja mogę przy Nim czuć się bezpiecznie. Gdy niespodziewanie pojawią się niepokój, lęk, smutek czy troski dnia codziennego, zamknę oczy i wyznam Ci z głębi serca: „O Jezu, Ty się tym zajmij” – fragment książki.

Wydawca: eSPe

Rok wydania: 2020

ISBN: 978-83-8201-051-0

Ilość stron: 84

Format: 14 x 20 cm

Okładka: miękka

Waga: 110 g

Typ produktu: Książka

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium